Data publikacji: 27 listopada 2019

Blisko 20 lat wspólnego grania, mowa o …

Historię swojego zespołu zaczęli pisać w 1999 roku, kiedy to utworzyli team składający się z policjantów, tak tych czynnych funkcjonariuszy policji, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo. Jak już się domyślacie mowa o Smerfy OW.

Smerfy OW to najstarsza drużyna grająca w historii rozgrywek Playarena Ostrów, można z czystym sumieniem powiedzieć, że wiek w żaden sposób nie przeszkadza im w sprawności fizycznej, a posiadającej techniki gry mógłby się uczyć nie jeden młody zawodnik.

Średnia wieku zawodników w tym zespole to 46 lat! Najstarszym jest Pan Marek Mierzwicki, który ma 63 lata, natomiast jego zwód piłkarski który posiada nie jednego zawodnika już zmylił zdobywając tym samym cenne bramki dla Smerfów. Najmłodszym graczem jest Krzysztof Pera, który ma zaledwie 27 lat i to on najbardziej zaniża średnią wieku tego „młodziutkiego teamu”.

„Smerfy OW” czyli skąd wzięła się ta nazwa zespołu, otóż tak jak na wstępie pisaliśmy zespół tworzyli Policjanci, czyli dobór nazwy był strzałem w 10!

Od 20 lat grają w piłkę, zespół oczywiście ewoluował jeśli chodzi o kadrę, ale kilku grajków nieustannie jest od początku. Swoją przygodę z rozgrywkami rozpoczęli w 1999 roku uczestnicząc w lidze halowej piłki nożnej na KANTAKA, następnie gdy liga została przeniesiona na WROCŁAWSKĄ i została przejęta przez OSPNP kontynuowali swoją pasję na nowoczesnej wtedy hali. Gdy liga halówka w naszym mieści upadała postanowili dołączyć do Playarena Ostrów i spróbować swoich sił w orlikowym graniu, a było to w sezonie 2016/2017 i tak z roku na rok osiągając sukcesy w postaci awansu najpierw z 3 do 2 ligi, następnie z 2 do 1 i teraz drugi sezon walczą o tytuł najlepszej drużyny w Ostrowie Wielkopolskim.

Komentarze
Instagram
Partnerzy